Sezeryanla doğum doğum sancısı çekmek istemeyen bayanlara yardımcı olmaktadır. Sezeryanla doğum sonrasında göbeğin ne zaman eriyeceği ve kilo verme ile ilgili bilgileri sizler için yaptığım araştırmada okuyabilirsiniz. İşte detaylı ve önemli bilgiler ;
Doğumdan sonraki ilk hafta yaklaşık olarak 6 kilo kaybedersiniz. Bu bebeğin ve suyun ağırlığıdır. Eğer hamileliğiniz boyunca ideal olan ortalama 12 kilo almışsanız eski formunuza kavuşmak için çok zorlanmayacaksınız. İlk altı haftanın sonunda rahminiz eski boyutlarına kavuşacak ve vücudunuzdaki tüm fazla sıvıyı atmış olacaksınız. Eğer bu süre zarfında dengeli beslenmeye devam ediyorsanız ve kendinizi tatlılara kaptırmamışsanız ortalama 1-2 kilo daha verirsiniz ve hamile görüntünüz ortadan kalkar.


Lohusalığın sonunda geriye 4-5 kilo fazlanız kalır. Bu kilolar hamileliğiniz süresince vücudunuzun ihtiyaç duyarsa kullanması için biriktirdiği yağlardır.Aslında bu fazla kiloları 9 ay boyunca yavaş yavaş aldınız ve onları vermek için de kendinize 9 ay süre tanıyın. Göreceksiniz hiç diyet yapmadan yalnızca yediklerinizde seçici davranarak bu kiloları kendiliğinden vereceksiniz. çünkü bu dönem çok yorulacağınız sürekli hareket halinde olacağınız bir dönemdir. Eğer emziriyorsanız diyet yapmamalısınız sütünüz kesilebilir.