kulak ağrısını geçirmek - kulak ağrısını nasıl geçirebilirim - kulak ağrısına bitkisel çözümler

Atalar derler ya neremiz ağrırsa canımız orada diye.. Çok doğru söylüyorlar. Fakat beyne yakın yerlerde ağrı olduğunda söze daha fazla hak veriyoruz. Örneğin diş, göz ve kulak ağrısını bunlara örnek olarak verebilirim. Daha önce kulağımda hiç ağrı olmadı fakat göz ve diş ağrısını çektiğimden nasıl illetler olduklarını biliyorum. Kulağında ağrı olan ziyaretçilerimiz için kısa bir yazı araştırdım. Bu yazımızı okuyarak kulak ağrısına karşı neler yapabileceğinizi öğrenebilir, kulak ağrısını yenebilirsiniz.

Kulak Ağrısını Ne Geçirir?

Öneriler: Bir miktar taze ısırgan yaprağı temizlenip yıkandıktan sonra nemli halde mikserden geçirilerek katlanmış bir tülbentin arasına, sulu lapa haline gelmiş posayla birlikte bırakılıp, ağrıyan kulağın arka tarafına tampon yapılır.
* Küçük bir baş soğan kabuklarından temizlendikten sonra mikserde geçirilerek bir tülbent yardımıyla suyu çıkartılır ve küçük bir pamuğun üzerine 2-3 damla damlatıldıktan sonra ağrıyan kulağın içine tampon yapılır.
* Küçük bir siyah turp kabuklan soyulur ve mikserden geçirilerek bir tülbent yardımıyla sıkılıp suyu elde edildikten sonra 2-3 damla ağrıyan kulağın içine damlatılır. Damlatılacak suyun içinde kesinlikle tortu olmamalıdır.
* Bir miktar maydanoz temizlenip yıkandıktan sonra nemli halde mikserden geçirilerek katlanmış bir tülbentin arasına, sulu lapa hajine gelmiş posayla birlikte bırakılıp, ağrıyan kulağın arka tarafına tampon yapılır.
* Bir miktar taze öksürük otu temizlenip yıkanıp, nemli halde mikserden geçirilerek bir tülbent yardımıyla sıkılıp suyu elde edildikten sonra 2-3 damla ağrıyan kulağın içine damlatılır. Damlatılacak suyun içinde kesinlikle tortu olmamalıdır.
* Bir miktar taze ebegümeci temizlenip yıkandıktan sonra nemli halde mikserden geçirilerek katlanmış bir tülbentin arasına, sulu lapa haline gelmiş posayla birlikte bırakılıp, ağnyan kulağın arka tarafına tampon yapılır.
* Bir miktar sarımsak kabuklarından temizlendikten sonra mikserde geçirilerek bir tülbent yardımıyla suyu çıkartılır ve küçük bir pamuğun üzerine 2-3 damla damlatıldıktan sonra ağrıyan kulağın içine tampon yapılır.
* Küçük bir elma kabuklarından temizlendikten sonra mikserde geçirilerek bir tülbent yardımıyla sıkılıp suyu elde edilir ve 3 damla ağrıyan kulağın içine damlatılır. Damlatılacak suyun içinde kesinlikle tortu olmamalıdır.
* Küçük bir cezvenin içine ince kıyılmış bir avuç papatya katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek ağrıyan kulağın içine 2-3 damla damlatılır. Damlatılacak suyun içinde kesinlikle tortu olmamalıdır.
* Bir miktar nane yıkanıp temizlendikten sonra nemli halde mikserde geçirilerek bir tülbent yardımıyla suyu çıkartılır ve küçük bir pamuğun üzerine 2-3 damla damlanldıktan sonra ağrıyan kulağın içine tampon yapılır.
* Bir çay kaşığı sirke ile yanm çay kaşığı gülyağı karıştırılıp ağrıyan kulağın içine 2-3 damla damlatılır.
* Bebeğin kulak ağnsı olduğunu hissetmeniz durumunda 2-3 damla anne sütü damlatılır.
* Bir cezvenin içine bir avuç ince kıyılmış pelin otu katılıp kaynarken çıkan buharına kulak tutulur.


Çoban süzeği (kaz otu), Üzüm, Tatlı nar, Beyaz hardal (İngiliz hardalı), Kantaryon, Bal
Hazırlanış Şekli:
* Çoban süzeğinin meyvesi ve dallarından ezilerek elde edilen sıvıya ilave edilir. Hazırlanan karışım tülbentte bir kaç defa süzüldükten sonra dinlendirilir. Dinlendirilen bu sıvıdan günaşırı sabah ve akşam ağrıyan kulağa üç beş damla damlatılır.
* Tatlı nar taneleri bal ile ezildikten sonra elde edilen karışım lapa kıvamına gelinceye kadar beyaz hardal tozu ilave edilerek üzüm şurubu ile yoğrulur. Elde edilen lapa ısıtılmış bezin üzerine yaydırılır ve kulak üzerine konarak sarılır.
* Kantaryon kökü havanda dövülerek ezilir. Posadan sıkılarak elde edilen öz sudan üç beş damla pamuğa damla-(Terbiyeden-Yoksunum)-tılır. Kulağa yapılan ılık su kompresinden sonra ilaçlanan pamuk ağrıyan kulağa konur.